Pioneers in the industry, we offer addressable fire alarm control panel, fire alarm panel, morley fire alarm systems and 240v fire alarm control panel from India.
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Number of Zone | 4 |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Iron |
| Operating Voltage | 220 V |
| Brand | Morley |
| IP Rating | IP68 |
| Certification | ISI |
| Colour | Red |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Commercial |
| Number of Zones | 4 Zone |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Shape | Square |
| Installation Service | Yes |
| Brand | BOSCH |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Type | Conventional |
| Relay Outputs | Trouble Relay |
| Shape | Rectangular |
| Display Type | LED |
| Control Keys | Evacuate |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Sheet Metal |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Power Consumption | 45W |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application. | Fire Safety |
Minimum order quantity: 10 Piece
Krishan Kumar (CEO)
Rashi First Fire
198, Near Uma Public School, Mubarakpur
Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India